Centrum zábavy a adrenalínu Snowparadise Veľká Rača (8,2km)

Pri vrcholovej stanici lanovej dráhy v Dedovke na Vás čaká množstvo skvelých zážitkov. Vyskúšať môžete jazdu na bobovej dráhe s dĺžkou 1300m a maximálnou rýchlosťou až 40km/h, historický kolotoč, trampolíny, jazda na horských kolobežkách. Krásny výhľad do okolia ponúka rozhľadňa na vrchu Dedovky. Do strediska sa dostanete pešo, alebo lanovou dráhou.

Viac informácií na www.snowparadise.sk


Adventure golf (1,5km)

Jedinečný zážitok v športovo-rekreačnom areáli Rodinka Resort. Táto zmenšenina golfového ihriska otestuje Vaše sústredenie, no prinesie aj množstvo zábavy.
Viac informácií na www.kamilka.sk


Spoznajte Oščadnicu

Veľká Rača (1236m n.m.)

Je najvyšším vrcholom Kysúc a ponúka množstvo nádherných výhľadov. V prípade priaznivého počasia od tiaľ uvidíte Vysoké i Nízke Tatry, Malú Fatru s majestátnym Rozsutcom, či Lysú horu u našich českých susedov. Cestou na vrchol budete prechádzať okolo skalných dier – údajných zbojníckych skrýš. Na vrchol Veľkej Rače vedie viacero trás. Jedna z nich začína neďaleko nášho penziónu.


Kykuľa (1087m n.m.) 

Najvyšší vrch Oščadnice, na ktorý vás dovedie Valašský náučný chodník. Dozviete sa množstvo zaujímavostí, cestou sa môžete zastaviť na vrchu Zonka (922m n.m.), kde sa nachádza hojdačka s krásnym výhľadom. A ak si na cestu pribalíte nejakú slaninku, alebo špekáčik, môžete si pri vyznačenom ohnisku tieto dobrotky opiecť. Uvidíte, že vám budú chutiť omnoho viac, ako na domácej grilovačke. Nástup na žltú trasu turisticko-náučného chodníka je priamo pri penzióne Solisko.


Oplatí sa navštíviť

Kaštieľ v Oščadnici (Kysucká galéria)
Oščadnická kalvária
Miestne kaplnky


Šliapnite do pedálov – s bicyklom do okolia

Obec Oščadnica a jej okolie ponúkajú množstvo cyklistických trás. Niekoľko ich vedie aj priamo od nášho penziónu. Záleží len na Vás, ktorú trasu si vyberiete, aký povrch a tiež náročnosť Vám viac vyhovuje.


Čo ešte ponúkajú Kysuce?

Okrem množstva cykloturistických trás, ktoré sa neustále budujú a zveľaďujú, môžete navštíviť aj množstvo krásnych pamiatok, či atrakcií:

Kamenné gule Megonky
Skanzen Vychylovka
Jazda na koňoch v Rakovej