Lesmi a lúkami našej obce Oščadnica v minulosti prechádzala „Soľná cesta“, ktorá viedla cez hranice do neďalekého Poľska. Slúžila najmä na vývoz soli do blízkych i vzdialených miest a obcí. Tak vznikol názov Penzión Solisko. Postavený bol v roku 2003 a vítal svojich hostí až do roku 2016, kedy sa na takmer 5 rokov zatvoril. Od leta 2021 však vďaka novým majiteľom dostal opäť svoju šancu a môže vítať hostí, ktorí prídu navštíviť tento krásny kraj.


Pohodové ubytovanie

Ponúka ubytovanie v 13-tich útulných izbách a dvoch apartmánoch. K dispozícii je reštaurácia s tradičným i menej tradičným výberom jedál. Vďaka vlastnej výrobe a spracovaniu ovčieho mlieka, mäsa a diviny je to tá pravá chuť Kysúc, plná kvalitných a zdravých bio produktov. Bryndzové halušky, pirohy, či jelení guláš, alebo domáce makové šúľance sú pripravované z čerstvých a kvalitných surovín. A každý vie, že jedlo s láskou pripravené chutí najviac.

Návštevníci tiež môžu využiť naše wellness centrum s bazénom, vírivkou, kysuckou-suchou a parnou saunou, ochladzovacím bazénikom a vyhrievanými tepitáriami.

Veríme, že sa u nás budete cítiť príjemne. Našim cieľom je, aby ste si oddýchli, zrelaxovali a aspoň na nejaký čas nemysleli na povinnosti a starosti bežného života.

- náš penzión je PETFRIENDLY, takže svojho domáceho miláčika môžete zobrať na dovolenku so sebou :)