Lyžovačka

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica (vzdialenosť od penziónu 800m - lanová dráha Lalíky)

Jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk na Slovensku ponúka kvalitnú lyžovačku na svahoch Veľkej Rače. 3 navzájom prepojené doliny Dedovka – Marguška – Lalíky, ponúkajú zjazdovky všetkých náročností. Na svoje si teda prídu nie len rodiny s deťmi, ale aj vášniví lyžiari. Okrem denného lyžovania je v prevádzke aj večerné lyžovanie v časti Dedovka.
Viac informácii, ako aj aktuálne podmienky nájdete na www.snowparadise.sk


Športcentrum Oščadnica (cca 5km od penziónu)

Lyžovačka priamo v centre obce je vhodná najmä pre rodiny s deťmi. K dispozícii je zjazdovka s dĺžkou 0,6km s vlekom Tatrapoma PFP a tiež detské dopravné lano s dĺžkou 120m.
Viac informácii: www.sportcentrum.gajuz.sk


SKI Makov (cca 45km od penziónu)

Nachádza sa v obci Makov, v okrese Čadca, v CHKO Kysuce. Stredisko obľubujú rodiny s deťmi a to najmä kvôli širokým svahom, umožňujúcim bezpečnejšiu lyžovačku. Zalyžovať si tu môžete na zjazdovkách ľahkej a stredne ťažkej náročnosti, v celkovej dĺžke 6050m.
Viac informácií na www.skimakov.sk


Zimné zážitky

Adrenalínová jazda ratrakom v Snowparadise Veľká Rača

Netradičný zážitok počas úpravy lyžiarskych tratí začína hneď po ukončení denného lyžovania.
Viac informácií na www.snowparadise.sk alebo na čísle +421 911 243 601.


Bobová dráha v zime

Opäť jedna z TOP atrakcií strediska Snowparadise Veľká Rača, pri ktorej si dokonale vyvetráte hlavu. Bobová dráha je najdlhšou na Slovensku. Nachádza sa pri vrcholovej stanici lanovej dráhy Dedovka, jej dĺžka je 1300m a maximálna rýchlosť je až 40km/h.
Viac informácii na www.snowparadise.sk


Bežky a skialpinizmus:

Bystrická magistrála

Vhodná najmä pre začiatočníkov. Je dlhá 15,5km s prevýšením na celej dĺžke iba 120m a v prípade snehových podmienok je pravidelne strojovo upravovaná.
Začiatok trasy je v Krásne nad Kysucou a končí v Novej Bystrici


Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála

Ponúka niekoľko možností a náročností. V prípade priaznivých podmienok je trasa pravidelne strojovo upravovaná.Výber trasy, dĺžka a náročnosť je už len na Vás.
Viac informácií na www.zilinskazupa.sk, www.nabezky.sk


Okruhy Tichou dolinou

Ak máte chuť vyraziť na bežky a nevadí Vám neupravená trasa, tak obľúbené miesto v Oščadnici je Tichá dolina, ktorej začiatok je približne kilometer od nášho penziónu.


Skialpinizmus na Veľkej Rači

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je vo svete a aj na Slovensku čoraz viac populárnejší. Aj v stredisku Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sú možnosti pre tento druh športu, majú však svoje pravidlá. Možnosť výstupu je z lokalít Dedovka a Lalíky, po trasách vyznačených na mape strediska.

Upozornenie: Kvôli všeobecnej bezpečnosti je veľmi dôležité dodržiavať pravidlá a nevstupovať na trasy a zjazdovky v čase od 16:30 do 8:30, kedy hrozí nebezpečenstvo úrazu káblami snežných diel a ratrakov, ktoré v tomto čase upravujú zjazdovky.
Vhodnú výstroj si môžete zapožičať v požičovniach v Dedovke a Laliky.

Viac informácií na www.snowparadise.sk


Verejné korčuľovanie

M&M aréna Krásno nad Kysucou

Komplex zimného štadióna, veľkolepého fitness a wellness centra. Užite si verejné korčuľovanie na ľadovej ploche (možnosť zapožičania korčuli).

Viac informácií na www.mmarena.sk

 

Kam sa pozrieť a čo navštíviť?

- Jump street - skákanie je zábava 

- Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou s maketou mamuta v jeho skutočnej veľkosti

- Slovenský orloj v Starej Bystrici